PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Z energią!

CZAS ZWIEDZANIA: 90 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

„Z energią!” jest jedną z większych wystaw Hevelianum. Na dwóch poziomach w historycznym budynku Kaponiery Południowej znajdziesz wszystko, co związane jest z wytwarzaniem energii i reenergią. Na kilkudziesięciu stanowiskach możemy obserwować, doświadczać, a także wywoływać różnorodne zjawiska.

Zapraszamy na nowe stanowiska: Wtyczki świata, Kaskada, Śluza.

Wśród licznych stanowisk łączących edukację z zabawą mamy na przykład:

Symulator jazdy. Czy chciałbyś wypróbować swoje umiejętności prowadzenia samochodu w trudnych warunkach, ale bez ryzykowania prawdziwego wypadku? Jeśli tak - siadaj za kierownicę naszego symulatora. Zapnij pas i... w drogę. Symulator posiada cztery tryby jazdy: normalny, pod wpływem alkoholu, zimą i deszczową nocą. Ostrzegamy - nawet w trybie normalnym mogą się przytrafic niespodziewane a groźne sytuacje!

Symulator powodzi. Woda to groźny żywioł, przekonali się o tym choćby mieszkańcy Gdańska w lipcu 2016 r. Przed tobą rozpościera się pagórkowaty teren, przez który leniwie (na razie!) przepływa rzeka. Wyznacz miejsce pod budowę osiedla, zaporę, zbiornik i... zobacz, co przyniesie wezbrana woda. Czy uda się uratować osadę?

Górne piętro wystawy zajmuje pracownia REenergii. Poznamy tutaj drugie życie odpadów, wiązką światła wprawimy w ruch samolot albo przyjrzymy się zanieczyszczeniu naszej planety z perspektywy kosmosu. W formie samodzielnych eksperymentów i zabawy dowiemy się także, ile lat mają nasze uszy, prześwietlimy baterię, poznamy ziemski piec. Czeka nas tutaj jeszcze ekologiczna podróż przez miasto, stanowisko prezentujące „niebezpieczne związki” i mnóstwo innych atrakcji.


Partnerem nowej, interaktywnej pracowni REenergii jest

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

Image title


Z uwagi na obecność stanowisk emitujących silne pole elektromagnetyczne obowiązuje całkowity zakaz wstępu do pracowni energii osobom posiadającym rozrusznik serca.

Image title