PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Galeria Ruchu

CZAS ZWIEDZANIA: 240 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

Galeria Ruchu to nowoczesna pracownia naukowo-dydaktyczna, na którą składa się 9 sal ekspozycyjnych i ponad 30 interaktywnych stanowisk dydaktycznych prezentujących zjawisko ruchu w różnych jego postaciach i formach.

Z nowej pracowni mogą korzystać pomorskie uczelnie wyższe, organizując zróżnicowane tematycznie warsztaty i zajęcia laboratoryjne. Jest ona także włączona do ogólnej oferty edukacyjnej Hevelianum, skierowanej do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Pracownia wyposażona została w salę dydaktyczną oraz stanowiska komputerowe umożliwiające podsumowanie uzyskanych wyników oraz wykonanie sprawozdania z przeprowadzonych doświadczeń.

Galeria Ruchu nie jest na co dzień dostępna dla osób indywidualnych. Jej zwiedzanie możliwe jest wyłącznie podczas wydarzeń specjalnych, na przykład 19 maja, podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

Uwaga! Udostępniamy laboratoria Galerii Ruchu dla uczniów klas II, III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych! Podczas zajęć będzie można pod okiem ekspertów korzystać z naukowego zaplecza nowej pracowni naukowo-dydaktycznej!

Pracownia powstała dzięki realizacji projektu „Adaptacja Centrum Hevelianum w Gdańsku na potrzeby naukowo-dydaktyczne pomorskich szkół wyższych”.