PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Wakacje na Górze Gradowej

17.06.2020

WAKACJE NA GÓRZE GRADOWEJ

27 czerwca - 31 sierpnia

Nowości wakacyjne to atrakcje na świeżym powietrzu. W ofercie również coroczne hity, nocne zwiedzanie fortu z przewodnikiem i mapping oraz naukowe pokazy, warsztaty i wystawy. Codziennie przez ponad dwa miesiące, Hevelianum zaprasza dzieci, młodzież i całe rodziny na Wakacje na Górze Gradowej.


POKAZ ARTYLERYJSKI NOWOŚĆ!

W każdą niedzielę wakacji zapraszamy na wystrzał z repliki naszej armaty!!! Grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Garnizon Gdańsk, w pełnym rynsztunku, zaprezentuje jej możliwości. Zapraszamy serdecznie! 

Niskie Czoło Kurkowe
każda niedziela lipca i sierpnia o 12:00
wstęp wolny


SCIENCE SHOW 
pokaz naukowy 
Nie wkładaj palców do gniazdka, nie wrzucaj radia do wanny pełnej wody, uważaj na pioruny! Zapraszamy na efektowne i piorunujące pokazy naukowe z prądem w roli głównej.

codziennie o 13:00
wstęp: 15 zł 


ZIELONA STRONA FORTU NOWOŚĆ!
spacer przyrodniczy 
Zapuścimy się z edukatorem w ciekawe przyrodniczo zakątki Góry Gradowej. A do tego podczas spaceru będziemy szukać ukrytych zagadek i zadań do wykonania!

park Hevelianum 
od poniedziałku do piątku o 11:00 
wstęp: 15 zł 


PRZYGODY ROBOTÓW NOWOŚĆ!

warsztaty

Czy wiesz, że ok. 350 r. p.n.e. wybitny grecki matematyk Archytas z Tarentu zbudował mechanicznego ptaka napędzanego parą, pierwowzór robota? Zapraszamy do zabawy. Będziemy konstruować roboty ze szczoteczek do zębów.

Kreatywny Plac Zabaw
codziennie o 12:00 i 14:00
wstęp: 25 zł/, jeden opiekun bezpłatnie 


DOOKOŁA ŚWIATA

Z ENERGIĄ! 

ŁAMIGŁÓWKA 
interaktywne wystawy edukacyjne 
Przemierzysz wszystkie kontynenty wszerz i wzdłuż, odkryjesz prawa przyrody rządzące światem i naszym codziennym życiem, a do tego przekonasz się, że matematyka jest zabawna, inspirująca i bardzo przydatna. Zapewniamy maksimum wrażeń! 

codziennie 10:00-18:00 (sugerowany czas zwiedzania: 3 godziny) 
cena wstępu: wg cennika

FORT NOCĄ 
spacer historyczny z przewodnikiem
Odkrywamy zakamarki starego fortu na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Przewodnik poprowadzi nas przez burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca. Być może w zakamarkach dawnych fortyfikacji kryją się nie tylko nietoperze? 

start: Majdan (główny plac fortu) 
w piątki o 21:00
wstęp: 40 zł/osoba (sprzedaż biletów na nocne zwiedzanie odbywa przez www)


MAPPING 3D 

widowisko światło, obraz i dźwięk

Front 150-letniej Wozowni Artyleryjskiej staje się wielkim ekranem, będąc przy tym nie tylko tłem pokazu, ale i jego bohaterem. Podczas atrakcyjnego, trójwymiarowego widowiska, opowiadamy pasjonującą historię architektury obronnej na ziemiach polskich.

Wozownia Artyleryjska 
w piątki od 22:00 do 23:00 
wstęp wolny 

PIKNIKOWANIE NA POLANIE 
relaks w plenerze 
Zabierz koc, planszówki, może książkę lub gazetę i koniecznie kosz piknikowy. Bujną trawę, ptaków śpiew, szum drzew, przepiękne widoki na Gdańsk dostaniesz gratis! Zapraszamy na piknikowanie na polanie w Hevelianum! 

park Hevelianum
codziennie 10:00-18:00 
wstęp wolny 

LAS I BAŁTYK 
Wystawa interaktywna

Drzewa towarzyszyły ludzkości od zarania dziejów. Las zapewniał schronienie ludziom i zwierzętom, zaopatrywał w pożywienie, a drewno służyło jako budulec.
Poznajcie ciekawe przyrodniczo lokalizacje na terenie województwa pomorskiego i niektórych państw sąsiadujących. Dowiecie się o historii tych miejsc oraz ich bogatych walorach przyrodniczych i kulturowych. Zapraszamy do interaktywnego odkrywania tajemnic nadbałtyckich lasów.

sala Skłodowskiej - Curie
codziennie 10:00-18:00
wstęp wolny


Wakacje na Górze Gradowej - program - pdf