PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Uczniowie Heweliusza w akcji - filmy edukacyjne

20.04.2020


We współpracy z portalem gdansk.pl przygotowaliśmy filmy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które uczą i bawią, oswajając świat nauki przy użyciu niestandardowych metod. Zostały opracowane z myślą o młodzieży i nauczycielach. Ubarwią Wam dni z lekcjami online, ułatwią zobrazowanie czy wyjaśnienie różnych zjawisk przyrodniczych.

Codziennie szukajcie nowych ciekawostek, konkursów i filmów w naszej grupie Uczniowie Heweliusza!

Na pierwszy ogień: Lekcja ciepła i zimna. Ekstremalny mróz, liście jak ze szkła, węże faraona i ogniowe tornado. Sprawdźcie!Czujesz powietrze na swoich barkach? Czy na Evereście można zrobić herbatę? Jakie obciążenie zniesie balonik? W kolejnym odcinku zapraszamy na eksperymenty z powietrzem i próżnią!Dlaczego instrumenty działają? Czy dźwięki słychać wszędzie? Jak brzmiałaby nasza ulubiona piosenka w kosmosie? W kolejnym odcinku zapraszamy na eksperymenty z dźwiękami!Kuchenna Chemia. Czy wiecie jak zróbić wulkan w butelce? Jak stworzyć chemiczne jo-jo? Czy jak zmienić kolor soku z kapusty? W kolejnym odcinku zapraszamy na eksperymenty z kuchenną chemią!


Zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku, by nie przegapić żadnego odcinka!


Zapraszamy również do zapisania się na nasz newsletter, będzimy informować o kolejnych odcinkach!