PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Uczniowie Heweliusza w akcji - filmy edukacyjne

20.04.2020


We współpracy z portalem gdansk.pl przygotowaliśmy filmy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które uczą i bawią, oswajając świat nauki przy użyciu niestandardowych metod. Zostały opracowane z myślą o młodzieży i nauczycielach. Ubarwią Wam dni z lekcjami online, ułatwią zobrazowanie czy wyjaśnienie różnych zjawisk przyrodniczych.

Codziennie szukajcie nowych ciekawostek, konkursów i filmów w naszej grupie Uczniowie Heweliusza!

Na pierwszy ogień: Lekcja ciepła i zimna. Ekstremalny mróz, liście jak ze szkła, węże faraona i ogniowe tornado. Sprawdźcie!Czujesz powietrze na swoich barkach? Czy na Evereście można zrobić herbatę? Jakie obciążenie zniesie balonik? W kolejnym odcinku zapraszamy na eksperymenty z powietrzem i próżnią!Dlaczego instrumenty działają? Czy dźwięki słychać wszędzie? Jak brzmiałaby nasza ulubiona piosenka w kosmosie? W kolejnym odcinku zapraszamy na eksperymenty z dźwiękami!Kuchenna Chemia. Czy wiecie jak zróbić wulkan w butelce? Jak stworzyć chemiczne jo-jo? Czy jak zmienić kolor soku z kapusty? W kolejnym odcinku zapraszamy na eksperymenty z kuchenną chemią!Krew. Co łączy aparat Dopplera z pszczołami i chemicznymi ogrodami? 


Światło. Co to jest światło? Co to są fotony? Czy wszystkie stworzenia widzą świat w jednakowy sposób?Grawitacja. Czy jeśli zjesz dużo ciastek, bardziej przyciągasz Ziemię? Co mają z tym wspólnego czarne dziury?

Elektryzujący prąd. Zelektryzujemy Was sensacjami na temat prądu! Opowiemy o transformatorze Tesli, o odnawialnych źródłach energii i sprawdzimy, czy panele słoneczne naprawdę działają?

Tym razem opowiemy Wam o Gdańszczaninie Tysiąclecia, człowieku wielu talentów, ale także mężu swojej żony.


Tydzień dziecka

Wybierzmy się w podróż do krainy instrumentów strunowych. Dowiemy się, dlaczego wiolonczela gra i czy to możliwe, że ma duszę?

Skupimy się na instrumentach dętych. Jak to możliwe, że zwykłe dmuchnięcie może się zamienić w piękny dźwięk?

Dowiemy się, że rytm otacza nas wszędzie, a wybijać go można praktyczne na wszystkim. Czy wiecie może jak nazywa się bogata rodzina instrumentów perkusyjnych, które nie zawsze grają pierwsze skrzypce w zespole, ale jak żaden inny instrument potrafią ubarwić utwór czy wręcz zmienić jego klimat?

Uruchomimy własne struny głosowe. To instrument muzyczny, który zawsze mamy ze sobą! Jak one działają? Dlaczego niektóre głosy są wysokie, a inne niskie? Jak śpiewa się rozrywkowo, a jak operowo?

Oto nasza niespodzianka dla Was. Pobawmy się wspólnie muzyką! Dowiemy się, czym jest oktawa i jak nastroić domowe instrumenty. A gdy już to zrobimy, będziemy na nich wspólnie grać!Zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku, by nie przegapić żadnego odcinka!


Zapraszamy również do zapisania się na nasz newsletter, będzimy informować o kolejnych odcinkach!