PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Współpraca Hevelianum i Fundacji mBanku

15.01.2020

Matematyczny pociąg dzięki Fundacji mBanku ma trzy nowe wagoniki wiedzy!

Celem działania Hevelianum i jego misją jest popularyzacja dorobku nauk przyrodniczych i humanistycznych, techniki i kultury. Ukazujemy ich znaczenie w życiu współczesnego człowieka między innymi poprzez tworzenie i udostępnianie stałych i czasowych interaktywnych wystaw tematycznych.


Misją i celem Fundacji mBanku jest rozwój świadomości matematycznej w Polsce na każdym etapie edukacji oraz wspieranie dzieci i młodzieży w nauce matematyki. Fundacja realizuje ten cel poprzez wspieranie działań służących podnoszeniu poziomu edukacyjnego społeczeństwa, szczególnie w zakresie wiedzy ekonomicznej, matematycznej i przedsiębiorczości.


Postanowiliśmy więc połączyć nasze siły. W 2019 roku w ramach umowy partnerskiej pomiędzy Fundacją mBanku i Hevelianum powstały trzy nowe interaktywne stanowiska edukacyjne pod nazwami: Matematyka i Astronomia, Siedem kamieni Aleksandra oraz Pomiary. Uzupełnią one istniejącą już i podróżującą po Polsce i świecie wystawę Matematyczny poCiąg. Dzięki nim wystawa jest teraz niekończącym się poCiągiem pełnym logicznych łamigłówek, zagadek i zadań.

"Pomiary"

Image title

Image title


Matematyczny poCiąg to autorska, interaktywna wystawa mobilna, opracowana i przygotowana przez Hevelianum. Nowe stanowiska powstałe we współpracy i przy wsparciu Fundacji mBanku wzbogacą merytorycznie wystawę i uatrakcyjnią ją. Interaktywność stanowisk oraz prosta forma prezentacji trudnych często zagadnień matematycznych, pomagają kreować pozytywny wizerunek matematyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.


Image title