PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Pseudonauka – jak nie dać się nabrać

22.01.2020

Czy w 2050 roku skończy się nasza cywilizacja? Czy kasłanie pomaga przy zawale serca? Co mają wspólnego macedońskie nastolatki ze stokrotkami z Fukushimy? Za dużo danych?

Wszyscy wiemy, że czasem łatwiej zaufać mitowi, bajce, fake newsowi, niż porządnie sprawdzić daną wiadomość. Jak nie dać się nabrać? Jak odróżnić pseudonaukę od faktów?

Aleksandra i Piotr Stanisławscy - małżeństwo, które od blisko 20 lat pisze o nauce, twórcy bloga Crazy Nauka. Blogerzy z wyboru, dziennikarze naukowi z powołania. Autorzy książki "Fakt, nie mit", która trafiła do księgarń 16 października 2019 roku. To właśnie oni zawitają w styczniowe popołudnie do Hevelianum, by opowiedzieć, jak radzić sobie z natłokiem informacji.


Kiedy: 22 stycznia, godzina 17:00
Gdzie: Sala Haxo, I piętro Wozowni Artyleryjskiej

Wstęp wolny

Wydarzenie objęte patronatem

Image title


Warto zarezerwować sobie termin również w lutym, dokładnie 12 lutego o godzinie 17:00. W czasoprzesteń miłości wprowadzi nas dr Agata Kołodziejczyk (Europejska Agencja Kosmiczna) swoim wykładem na temat przyszłości ludzkich uczuć.