PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Ferie w Hevelianum

11.01.2020

FERIE W HEVELIANUM

11–26 stycznia 2020

10.00–18.00


PADA ŚNIEG!

WARSZTAT WYOBRAŹNI DLA DZIECI

adresaci: dzieci w wieku 3–8 lat wraz z rodzicami

gdzie: Warsztat Wyobraźni

data: 11–26 stycznia

godzina: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30

bilet: 25 zł/os. (dla 1 rodzica wstęp wolny)


Jak wyglądają, skąd się biorą, czy rzeczywiście są białe? – przyjrzymy się białym płatkom spadającym z nieba i odkryjemy wiele ich tajemnic. Wspólnie zrobimy sztuczny śnieg, a każdy z uczestników samodzielnie wykona zachwycający zimowy pejzaż w słoiku.


SUPERZMYSŁ

WARSZTATY FAMILIJNE

adresaci: dzieci w wieku 9–14 lat wraz z rodzicami

data: 13–17 i 20–24 stycznia (poniedziałek – piątek)

godzina: 12:00, 14:00

bilet: 25 zł/os. (dla 1 rodzica wstęp wolny)


Czy zmysły się męczą? Czy łatwo je oszukać? Czy cytryna może być słodka? – przetestujemy swój węch i smak, tworzące wspólnie super-zmysł. Dowiemy się, jak działają razem w parze i sprawdzimy, czy radzą sobie osobno! A na koniec nagroda – mieszanie zapachów i kolorów, czyli własnoręczne przygotowanie woreczków zapachowych.


RĘKODZIEŁO W DREWNIE

WARSZTATY FAMILIJNE

Prowadzą je u nas leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

adresaci: dzieci w wieku 7–13 lat wraz z rodzicami

data: 13-19 stycznia

godzina: 11:00, 13:00

bilet: 20 zł/os. (dla 1 rodzica wstęp wolny)


13–14 stycznia

Wykonamy podkładki pod kubek o tematyce leśnej. Na plasterkach drewna będziemy stawiać pieczątki lub metodą decoupage wyklejać serwetki z wizerunkiem leśnych zwierząt. Powołamy też do życia leśne stworki z leśnych skarbów – z kawałków drewna, gałązek, szyszek sosnowych, olchowych, buczyny, kory. Własnoręcznie wykonane dzieła będzie można zabrać ze sobą.


15 stycznia

Pod okiem doświadczonego leśnego stolarza twórczo zmierzymy się z drewnem jako materiałem, z którego można stworzyć zarówno ozdobę, jak i coś praktycznego – obrazek, rzeźbę, a może łyżkę… Wiesz jak nazywa się ta sztuka? To snycerka. Przy okazji pracy z drewnem poznamy jego właściwości, zalety i zastosowanie.


16–17 stycznia

Zapraszamy wszystkich tych, którzy kochają malować albo przeczuwają, że tli się w nich talent. Będziemy malować farbami akrylowymi obrazy na dużych krążkach drewna brzozowego. Własnoręcznie wykonane dzieła będzie można zabrać ze sobą.


18 stycznia

„Proszę pukać”, „Strefa wolna od marudzenia”, a może „Nie bałaganić”. Tylko jak tę treść przedstawić w postaci obrazka? Na krążkach drewna będziemy wypalać piktogramy, malować je według wzorów z gotowych szablonów albo projektować i realizować według własnych pomysłów. Własnoręcznie wykonane dzieła będzie można zabrać ze sobą.


19 stycznia

Czy zastawiałeś się kiedyś nad tym, ile zastosowań ma drewno? Samodzielnie będziemy wykonywać ozdobną ramkę do zdjęć, zakładkę do książki lub podstawkę pod kubek. Potrzebne nam będzie drewno, odrobina fantazji i zastosowanie pirografii, stemplowania, aplikacji czy włóczki i sznurka. Własnoręcznie wykonane dzieła będzie można zabrać ze sobą.


TAJEMNICE MROZU

POKAZ FAMILIJNY

adresaci: dzieci w wieku 7–13 lat wraz z rodzicami

data: 11–12, 18–19 i 25–26 stycznia (sobota-niedziela)

godzina: 12:00, 14:00

bilet: 12 zł/os.


Nadciąga ekstremalne zimno. Zapraszamy w niezwykle odkrywczą i ciekawą podróż po mroźnym świecie. Czy ciekły azot można ugotować tak jak wodę? Dlaczego lód potrafi być suchy? Przygotuj się na zimowy pokaz pełen szronu i lodu oraz wcale nie chłodnych emocji!


Bilety do nabycia na naszych stronach lub w kasie biletowej.
Link do wydarzenia na Facebooku.