PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Turystyczny Produkt Roku 2019 dla Hevelianum!

17.10.2019

Hevelianum zostało uhonorowane godłem Turystyczny Produkt Roku 2019. Uroczysta gala odbyła się podczas Kongresu Turystyki Polskiej w Świdnicy (16–17 października).– „Turystyczny Produkt Roku” to coroczne wyróżnienie przyznawane w ramach Kongresu Turystyki Polskiej w Świdnicy tym instytucjom i inicjatywom, które wyróżniają się na turystycznej mapie Polski. Hevelianum zostało docenione za unikatową, interdyscyplinarną ofertę kulturalno-edukacyjną oraz wzorową dbałość o lokalne dziedzictwo historyczne i zwiększanie atrakcyjności turystycznej Gdańska – mówi Monika Mikołajczyk, kierownik Działu Projektów Kulturalnych, która odebrała nagrodę w imieniu Hevelianum.

Hevelianum nagrodę wręczyła Anna Biszkowiecka, redaktor naczelna portalu Forum Biznesu.

Godło Turystyczny Produkt Roku


Godła Turystyczny Produkt Roku zostały przyznane po raz piąty. Organizatorem Programu konkursowego Turystyczny Produkt Roku/Turystyczna Usługa Roku jest Grupa Media PRess, wydawca portalu ForumBiznesu.pl oraz cyklów prasowych w Dzienniku Gazecie Prawnej (Forum Biznesu) i w dzienniku Rzeczpospolita (Biznes Trendy).W gronie laureatów konkursu, obok Hevelianum, znalazły się: Kompania Piwowarska S.A. za Muzeum Tyskich Browarów Książęcych w Tychach, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, gmina Jedlina Zdrój za produkt turystyczny Wieża Widokowa na Borowej, Grupa Żywiec S.A. za produkt turystyczny Muzeum Browaru Żywiec, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu za produkty turystyczne: Kompleks Kopalnia Guido oraz Kompleks Sztolnia Królowa Luiza, Park Wielokulturowy Stara Kopalnia za Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka i usługi Muzeum Przemysłu i Techniki, Samorządowa Instytucja Kultury Grodzisko Owidz w gminie Starogard Gdański za produkt turystyczny: Festiwal Mitologii Słowiańskiej oraz Muzeum Regionalne w Głogówku Śląskim za Festiwal im. Ludwiga van Beethovena.