PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

W stronę gwiazd! - konkurs

11.10.2019

Do jakiego obiektu w Układzie Słonecznym chciałbyś, aby wysłano następną misję kosmiczną i dlaczego? Takie pytanie zadaliśmy w konkursie astronomicznym „W stronę gwiazd!”. Przeznaczony jest on dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, a potrwa do 30 listopada.


Zadanie konkursowe to kreatywna odpowiedź na jedno pytanie: „Do jakiego obiektu w Układzie Słonecznym chciałbyś, aby wysłano następną misję kosmiczną i dlaczego?” Startować można pojedynczo lub w trzyosobowym zespole. Po tym, jak uczestnik wybierze konkursowy obiekt, powinien uzasadnić, dlaczego właśnie ten obiekt wybrał. Dlaczego właśnie jego należy zbadać, co ciekawego jest tam do odkrycia, a także jakie eksperymenty należy tam przeprowadzić, by się tego dowiedzieć. Uczestnicy powinni wybrać jedną z trzech form odpowiedzi. Mogą to być: wypowiedź tekstowa, prezentacja multimedialna lub film. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 1-4 oraz 5-8. Nagrody to vouchery na wystawy interaktywne w Hevelianum oraz nagrody rzeczowe: upominki związane z astronomią.


Osobą uprawnioną  do kontaktów z Uczestnikami Konkursu w imieniu Organizatora jest pani Bogna Pazderska, tel.: 58 300 08 42 w. 50, e-mail: astronomia@hevelianum.pl.

Wzór zgody, jaką muszą wyrazić rodzice, by dziecko mogło wziąć udział w konkursie jest jednym z załączników do regulaminu.

Regulamin konkursu "W stronę gwiazd!"