PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Tydzień kosmosu w Hevelianum

08.10.2019

Zbliż się do kosmosu! W dniach 8-11 października w Hevelianum odbędą się wydarzenia z okazji Światowego Tygodnia Kosmosu. Zaplanowano wykłady i warsztaty, spośród których osoba w każdym wieku wybierze coś interesującego.


Wykład główny nosi tytuł „Eksploracja Księżyca wczoraj i dziś” i zostanie wygłoszony przez dr Agatę Kołodziejczyk – dyrektor projektów naukowych w Analog Astronaut Training Center oraz twórczynię pierwszej w Polsce bazy do symulacji misji kosmicznych Lunares. Podczas spotkania uczestnicy porozmawiają o historii i przyszłości misji księżycowych. Jak mogą one zmienić nasze życie? Wykład już 11 października o godzinie 19. 


W dniach 8-11 października będą też odbywać się warsztaty dla grup szkolnych dzieci i młodzieży od 7 lat do końca liceum lub technikum.

  • Pierwsze to warsztaty astronomiczne dla dzieci "W stronę gwiazd" (od 7 roku życia). Zbuduj z nami rakietę, która spróbuje dotrzeć do gwiazd i przekonaj się, czy możesz zabrać do domu jeden z gwiazdozbiorów, tak by gwiazdy świeciły u Ciebie w pokoju... Wstęp: 5 złotych. Każdego dnia o 8.30, 10.30 i 12.30.
  • Drugie to zajęcia w Galerii Ruchu z animatorem (od 4 klasy SP). Zapraszamy na zwiedzanie Galerii Ruchu, w której posterujemy kometą krążącą wokół Słońca, prześledzimy lot misji Apollo 11 i zobaczymy jedną z najbogatszych wystaw meteorytów w Polsce. Wstęp: 5 złotych. Codziennie o 9.30, 11.30 i 13.30.
  • Wykład główny z naszą gwiazdą - dr Agatą Kołodziejczyk - będzie miał też swoją odsłonę dla grup szkolnych (od 4 klasy SP, licea, technika): 10 października o 10 i 11.30. Wstęp wolny.


Więcej informacji: edukacja@hevelianum.plRejestracja na warsztaty: 58 742 33 52
Pobierz ofertę dla szkół w PDF.