PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Muzyczne poranki dla dzieci

30.09.2019

Dlaczego podczas koncertu nie można jeść popcornu? Czy a cappella śpiewa się z kapelą, a pieśni żołnierskie nadają się tylko na defilady? Którą kolędę przetłumaczono niemal na wszystkie języki świata? – to tylko niektóre z pytań, na które będziemy wspólnie szukać odpowiedzi podczas warsztatów Muzyczne poranki.

Zapraszają Hevelianum i Cappella Gedanensis - gdański zespół wokalno-instrumentalny kontynuujący tradycje Kapeli Rajców Miejskich założonej w XVI wieku.

Każdy poranek będzie miał inny program:

W październiku zaprezentujemy możliwości ludzkiego głosu oraz różne formy używania głosu w utworach muzycznych. Poznamy budowę narządów mowy i słuchu, higienę głosu i słuchu, a także techniki oddechowe. Wspólnie nauczymy się i wykonamy kanon na trzy głosy.

W listopadzie przedstawimy historię pieśni wojskowej. Na tle historii Polski poznamy okoliczności powstania najpiękniejszych utworów. Wspólnie nauczymy się i wykonamy patriotyczny utwór finałowy.

W grudniu zaprezentujemy najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. Opowiemy o tradycjach i zwyczajach świątecznych z Polski i różnych zakątków świata. Wspólnie wykonamy jedną z powszechnie znanych kolęd.

Zapraszamy!


Pobierz program Muzycznych Poranków

Więcej informacji udzieli: edukacja@hevelianum.pl.