PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

UMOWA NA PRZEBUDOWĘ DOMU ZDROJOWEGO PODPISANA

28.06.2019

W piątek 28 czerwca została podpisana umowa na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania Domu Zdrojowego w Gdańsku Brzeźnie. W podpisaniu umowy uczestniczyli Alan Aleksandrowicz zastępca prezydent Gdańska ds. inwestycji, Paweł Golak - dyrektor Hevelianum, będącego inwestorem, oraz ze strony wykonawcy Stanisław Poniewierka, prezes zarządu w firmie Poleko. Przy podpisaniu umowy obecni byli także Radni Dzielnicy i mieszkańcy Brzeźna.

- Bardzo się cieszę, że Dom Zdrojowy nie tylko zostanie odrestaurowany, ale również zmieni swoją funkcję, na Centrum Edukacji Ekologicznej i będzie służył mieszkańcom dzielnicy oraz całego miasta. Myślę, że to miejsce uatrakcyjni najbliższą okolicę i będzie jednocześni pierwszą z kilku kolejnych inwestycji w Brzeźnie od pasa nadmorskiego, aż do terenów portowych – powiedział Alan Aleksandrowicz. 

W budynku dawnego Domu Zdrojowego oraz w przyległym parku powstanie „zielona szkoła” – Centrum Edukacji Ekologicznej. Grupy zorganizowane młodzieży szkolnej, uczestnicy indywidualni oraz mieszkańcy Brzeźna będą mogli wziąć udział w m.in. wykładach, szkoleniach, panelach dyskusyjnych i warsztatach. Do dyspozycji gości będą także miejsca noclegowe i restauracja. Dom Zdrojowy ma też pełnić funkcję miejsca spotkań i integracji lokalnych społeczności.

- Dom Zdrojowy to nie tylko Centrum Edukacji Ekologicznej i zielona szkoła. Mamy nadzieję, że będzie to również miejsce, które spodoba się mieszkańcom Brzeźna, będą się tu czuli dobrze i wspólnie z nami tworzyli jego atmosferę. Zarówno Rada Dzielnicy i mieszkańcy interesowali się projektem, i dzięki wspólnym wysiłkom udało się doprowadzić do realizacji inwestycji. Liczę, że spotkamy się tu ponownie za 18 miesięcy, aby świętować otwarcie i odkrywać potencjał tego miejsca. – dodał Paweł Golak dyrektor Hevelianum.

Oferty w przetargu złożyły 3 firmy najwyżej oceniono firmę Poleko Sp. z o.o., która zaproponowała najniższą cenę (ok. 23 mln zł brutto) oraz wykazała się doświadczeniem w realizacji tego typu projektów. Wykonawca wejdzie na plac budowy w lipcu 2019 r. prace mają potrwać 18 miesięcy.

Firma Poleko Sp. z o.o. to firma działająca od ponad dwudziestu lat w Trójmieście. Realizowała już m.in. adaptację zabytkowego budynku „Stara Apteka” na nową scenę Teatru Wybrzeże