PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

wakacje w Hevelianum

01.07.2019

21 czerwca – 1 września 2019

7 dni w tygodniu

godz.: 10:00-18:00


DOOKOŁA ŚWIATA

Z ENERGIĄ!

ŁAMIGŁÓWKA

7 dni w tygodniu

godz.: 10:00-18:00, wg. cennika

Nie sposób opisać każdego ze stanowisk, trzeba je odkryć! Na wystawach w Hevelianum przemierzysz wszystkie kontynenty wszerz i wzdłuż, odkryjesz prawa przyrody rządzące światem i naszym codziennym życiem i przekonasz się, że matematyka jest zabawna, inspirująca i bardzo przydatna…. maximum wrażeń na naszych wystawach gwarantowane!

GALERIA RUCHU

sobota - niedziela

godz.: 13:00, cena 12 zł

Zwiedzanie z przewodnikiem

Oddalające się od siebie galaktyki składają się z miliardów gwiazd poruszających się wokół ich centrów. Wokół gwiazd krążą planety, a wokół planet, księżyce. Na jednej z planet żyją ludzie, którzy analizują ruch ciał…Zapraszamy na wędrówkę po interaktywnej przestrzeni będącej w ciągłym ruchu!


PRZYTUL POLSKĘ

11 lipca - 31 sierpnia, oprócz poniedziałków

godz.: 10:00-18:00, bezpłatne

Polskość, patriotyzm, postawa obywatelska – to sprawy, o których nie zawsze łatwo jest rozmawiać z dziećmi. W tej przestrzeni rodziny podczas wspólnej zabawy będą mogły zastanowić się nad tym tematem i poszukać własnych odpowiedzi na ważne pytania.

https://przytulpolske.pl/kontakt/


WYSTAWA PRZYRODNICZA

7 dni w tygodniu

godz: 10:00 -18:00, bezpłatne

Drzewa towarzyszyły ludzkości od zarania dziejów. Las zapewniał schronienie ludziom i zwierzętom, zaopatrywał w pożywienie, a drewno służyło jako budulec.

Poznajcie ciekawe przyrodniczo lokalizacje na terenie województwa pomorskiego, a także niektórych państw sąsiedzkich.


WAKACJE DLA NAJMŁODSZYCH

Laboratorium Pana Kleksa

CZERWIEC - LIPIEC

7 dni w tygodniu

godz.: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, cena 15 zł

Podróże małe i duże

Ziemia jest pełna różnych zwierząt, ale czy każde mogłoby mieszkać w dowolnym miejscu naszej planety? Opowiemy sobie historię, wędrując przez różne strefy i spróbujemy zgadnąć, kto jest głównym bohaterem naszej opowieści. Wyczarujemy też nowe, kolorowe stworzenia.

SIERPIEŃ

7 dni w tygodniu

godz.: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, cena 15 zł

Niewidzialna chemia

Czy każdą substancję chemiczną da się dostrzec? Jakie mamy podstawowe stany skupienia i jakie procesy sprawią, że się one zmienią? W naszym laboratorium najmłodsi poznają kilka doświadczeń z gazem w roli głównej.


W DŻUNGLI WYOBRAŹNI

Kreatywny plac zabaw

7 dni w tygodniu

godz.: 10:00 -18:00, cena 5 zł

Budowanie z mega klocków to mega zabawa i mega wyzwanie!


ZASKAKUJĄCA NAUKA

(Science show)

7 dni w tygodniu

godz.: 12:00, 15:00, cena 12 zł

W zaskoczeniu jest metoda - metoda naukowa! Zaskoczymy Was naukowo i przedstawimy efektowne eksperymenty fizyczne i chemiczne. Przekonamy Was, że chemia to nie tylko nudne obliczenia, regułki i równania a po prostu świetna zabawa. Podczas pokazu zawładniemy dźwiękiem, zobaczymy niewidzialne, poskromimy płomienie oraz ekstremalne zimno, a także przeprowadzimy wystrzałowe reakcje chemiczne!


KOSMICZNE SPOTKANIA

Planetarium mobilne

poniedziałek - czwartek

godz.: 10:30, 12:30, 14:30, cena 8 zł

Jak znalazły się na niebie Wielka i Mała Niedźwiedzica? Jaki jest Twój astronomiczny znak zodiaku? Może jesteś Wężownikiem? Czy Słońce wybuchnie jako supernowa? Odkrywaj z nami tajemnice nocnego nieba!

piątek - niedziela

godz.: 10:30, 12:30, 14:30

Dołącz do pełnej przygód podróży ludzkości: od starożytnej Mezopotamii po eksplorację kosmosu. (Pokaz filmu pt.: „EXPLORE”)


W STRONĘ SŁOŃCA

Atrakcje plenerowe

7 dni w tygodniu

godz.: 10:00 - 18:00, bezpłatne

Jest głównym źródłem energii na Ziemi, co sekundę traci 4 miliony ton swojej masy, a część ludzi, patrząc na nie, mimowolnie kicha… To Słońce! W bezchmurne dni zapraszamy na plenerowe obserwacje Słońca przez teleskop.

OBSERWACJE KSIĘŻYCA

20 lipca

godz.: 21.30 - 24.00, bezpłatne

Świętuj z nami 50. rocznicę lądowania ludzi na Księżycu! Śladem Heweliusza zajrzymy w księżycowe kratery, morza i bagna, a także odszukamy miejsca, po których przechadzali się astronauci. Zapraszamy na obserwacje naszego naturalnego satelity.

Uwaga! Atrakcja uzależniona od warunków pogodowych!

godz.: 21.00, 22.00, 23.00, bezpłatne


Pokaz w planetarium mobilnym i zwiedzanie Galerii Ruchu

godz.: 21.00, 22.00, 23.00, cena 20 zł

W 50. rocznicę lądowania ludzi na Księżycu pod kopułą mobilnego planetarium odkryjemy kulisy pierwszego „podboju” Srebrnego Globu przez ludzi. Zwiedzimy także niezwykłą pracownię, w której przeszłość spotyka się z nowoczesnością.

Nocne podglądanie Wszechświata

10-11 sierpnia

godz.: 21.00 - 24.00

Ponad 100 zdarzeń na godzinę! Nocne niebo zaprezentuje nam spektakularny pokaz. Przygotuj się na niezwykłą noc, podczas której podobno spełniają się marzenia.


Parkowisko

23 czerwca

godz.: 11:00 Hevelianum, Park Hevelianum przy zbiorniku retencyjnym

28 lipca

godz.: 11:00 Park Steffensa

25 sierpnia

godz.: 11:00 Hevelianum, Plac Główny Majdan

To jedno z niewielu wydarzeń, na którym nie ma znaczenia ile masz lat. Tutaj najważniejsi są ludzie. Różni ludzie. Weź dziadków, rodziców, dzieci, wnuków, prawnuków i przyjdź na Parkowisko.pl. Każdego miesiąca od maja do września wspólnie będziemy odwiedzać inny park. Czeka Was dużo muzyki, zabawy, uśmiechu i różnicy wieku.


Wideomapping

piątek - niedziela

od 22 czerwca, godz.: 22:00, bezpłatnie

lipiec, godz.: 22:00, bezpłatnie

sierpień, godz.: 21:30, bezpłatnie


Wideomapping to trójwymiarowy, atrakcyjny wizualnie pokaz, łączący światło, obraz i dźwięk. Podczas widowiska to budynek – w tym przypadku Wozownia Artyleryjska, „staje się aktorem". Jej konstrukcja stanowi nie tylko tło obrazu, lecz bierze aktywny udział w pokazie. Hevelianum pragnie przybliżyć historię rozwoju architektury obronnej na ziemiach polskich. W tej opowieści, to budynki są głównymi bohaterami i przedmiotem cyklicznych przemian na przestrzeni wieków.


Hevelianum dla biegaczy

czerwiec - sierpień

każda środa, godz.:18:00 - 19:30, bezpłatne

Hevelianum ma przyjemność zaprosić Państwa na darmowe cykliczne treningi biegowe mające na celu rozwijać podstawową wytrzymałość, a także wszechstronny rozwój składników formy sportowej. Zajęcia umożliwiają poprawienie szybkości, gibkości, siły, wytrzymałości tempowej oraz techniki biegu. Uwzględniając ułożenie terenu czeka Państwa porządna dawka podbiegów i zbiegów. Nad prawidłową techniką biegu będzie czuwał doświadczony trener Łukasz Marszałkowski z Get-Active. Dawka pozytywnej energii będzie z pewnością dodatkowym atutem treningów. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. Treningi biegowe mogą sprawić, iż bieganie stanie się jeszcze bardziej przyjemne i efektywne


Fort Nocą

4,11,12,13,18,19,25,26 lipca

1,2,8,16,22,30,31 sierpnia

godz.: 21:00, cena:40 zł

Fort Nocą – spotkanie z duchami Góry Gradowej
Poznajemy wspólnie nocne oblicze Góry Gradowej - odkrywając zakamarki starego fortu. Przewodnik w historycznym mundurze wprowadzi nas w burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca - przez labirynty podziemnych korytarzy na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Być może pośród dawnych fortyfikacji kryją się nie tylko nietoperze...

Regulamin Fort Nocą 2019 - do pobrania

regulamin Fort Nocą 2019