PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Ostatni, wakacyjny weekend w Hevelianum

30.08.2019

Spędź ostatni weekend wakacji z Hevelianum, bo będzie się działo!

Oprócz naszych stałych wystaw przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji.

Już w najbliższy piątek 30 sierpnia o 18:00, spektakl pantomimy pt.: Legenda Gradowej Góry zaprezentuje El Trupa Kabra, w sobotę - ostatnia szansa na odwiedzenie wystawy Przytul Polskę, g.:10:00-18:00

W niedzielę o 9:30 - zapraszamy rodziny z dziećmi  na bieg na orientację, a wszystkich, którzy nie widzieli jeszcze pokazu 3D na Wozowni Artyleryjskiej - na Wideomapping o g.: 21:30.


DOOKOŁA ŚWIATA

Z ENERGIĄ!

ŁAMIGŁÓWKA

7 dni w tygodniu

godz.: 10:00-18:00, wg. cennika

Nie sposób opisać każdego ze stanowisk, trzeba je odkryć! Na wystawach w Hevelianum przemierzysz wszystkie kontynenty wszerz i wzdłuż, odkryjesz prawa przyrody rządzące światem i naszym codziennym życiem i przekonasz się, że matematyka jest zabawna, inspirująca i bardzo przydatna…. maximum wrażeń na naszych wystawach gwarantowane!


GALERIA RUCHU

sobota - niedziela

godz.: 13:00, cena 12 zł

Zwiedzanie z przewodnikiem

Oddalające się od siebie galaktyki składają się z miliardów gwiazd poruszających się wokół ich centrów. Wokół gwiazd krążą planety, a wokół planet, księżyce. Na jednej z planet żyją ludzie, którzy analizują ruch ciał…Zapraszamy na wędrówkę po interaktywnej przestrzeni będącej w ciągłym ruchu!


ZASKAKUJĄCA NAUKA

(Science show)

7 dni w tygodniu

godz.: 12:00, 15:00, cena 12 zł

W zaskoczeniu jest metoda - metoda naukowa! Zaskoczymy Was naukowo i przedstawimy efektowne eksperymenty fizyczne i chemiczne. Przekonamy Was, że chemia to nie tylko nudne obliczenia, regułki i równania a po prostu świetna zabawa. Podczas pokazu zawładniemy dźwiękiem, zobaczymy niewidzialne, poskromimy płomienie oraz ekstremalne zimno, a także przeprowadzimy wystrzałowe reakcje chemiczne!


KOSMICZNE SPOTKANIA

Planetarium mobilne

piątek - niedziela

godz.: 10:30, 12:30, 14:30

Dołącz do pełnej przygód podróży ludzkości: od starożytnej Mezopotamii po eksplorację kosmosu. (Pokaz filmu pt.: „EXPLORE”)


Fort Nocą

31 sierpnia

godz.: 21:00, cena:40 zł

Fort Nocą – spotkanie z duchami Góry Gradowej
Poznajemy wspólnie nocne oblicze Góry Gradowej - odkrywając zakamarki starego fortu. Przewodnik w historycznym mundurze wprowadzi nas w burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca - przez labirynty podziemnych korytarzy na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Być może pośród dawnych fortyfikacji kryją się nie tylko nietoperze...

Regulamin Fort Nocą 2019 - do pobrania

regulamin Fort Nocą 2019