PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Dzień Matki i Święto Miasta w Hevelianum

26.05.2019

Zapraszamy do spędzenia ostatniej niedzieli maja z Hevelianum. Dzień Matki i Święto Miasta to okazje, które 26 maja br. uczcimy pełnymi atrakcji wydarzeniami dla rodzin i grup międzypokoleniowych. Parkowisko w parku Bema będzie okazją do zacieśnienia więzi z najbliższymi podczas śniadania na trawie, wspólnej gry parkowej i zabawy przy scenie muzycznej. O godzinie 13.00 w Wozowni Artyleryjskiej melomani będą mogli wysłuchać koncertu muzyki polskiej i żydowskiej z udziałem zespołu Cappella Gedanensis i znanych instrumentalistów. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

PARKOWISKO. PIERWSZY EVENT SEZONU 2
g. 11:00 – 18:00 / Park Bema / wstęp wolny

Parkowisko.pl Family and Friends Festival to 2 sezon cyklu spotkań off-line w gdańskich parkach, na który zapraszają Fundacja Parkowisko i Hevelianum.

Najważniejszym celem Parkowiska jest bycie tu i teraz, razem ze swoją rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami. Docenienie wartości wspólnego spędzania wolnego czasu w plenerze, w otoczeniu natury, muzyki, sztuki i różnych aktywności. Wydarzenie propaguje ideę Social Happiness, polegającą na byciu otwartym na drugiego człowieka oraz integrację międzypokoleniową, mająca na celu budowanie relacji dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Parkowisko rozpoczynamy rodzinnym śniadaniem na trawie 11:00. Warto zabrać ze sobą pełne kosze piknikowe. O godzinie 12:00 odbędzie się ParkWalk czyli parkowa gra rodzinno – sąsiedzko – międzypokoleniowa, a o 18:00 będą rozdane nagrody i upominki. Zapisy grup, które chcą uczestniczyć w wydarzeniu odbywają się w dniu festiwalu w biurze lub mailowo: parkwalk@parkowisko.pl.

Celem gry ParkWalk jest "zaliczenie" i zespołowe wypróbowanie przygotowanych przez organizatorów aktywności: gier parkowych, udział w pokazach i zajęciach warsztatowych. Stadnina mobilna, drony, rowery, szkoła fechtunku, planszówki, gry pokoleniowe, podniebne wycieczki, strefa kosmos, robotyka czy zajęcia "0-waste", zajęcia plastyczne i artystyczne to tylko niektóre propozycje ParkWalk, które czekają na graczy.

Przez cały dzień na muzycznej scenie Parkowiska, Sound of Generations, gościom wydarzenia będą towarzyszyć muzycy, DJ-e oraz lokalni artyści. Artyści, którzy chcieliby zaprezentować swój dorobek na scenie powinni wysyłać zgłoszenia mailowo na adres: scena@parkowisko.pl.

Więcej informacji na: facebook.com/Parkowisko

KONCERT MUZYKI POLSKIEJ I ŻYDOWSKIEJ Z UDZIAŁEM CAPPELLI GEDANENSIS
g. 13.00 / Wozownia Artyleryjska / wstęp wolny

Zapraszamy do Wozowni Artyleryjskiej na koncert muzyki polskiej i żydowskiej z udziałem kwartetu wokalnego Cappelli Gedanensis oraz znanych instrumentalistów: Konstantego Wileńskiego – pianisty i kompozytora muzyki fortepianowej oraz Anatolya Kogana - światowej sławy flecisty z Izraela.