PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Majowe weekendy w Laboratorium Pana Kleksa

10.05.2019

Majowe soboty i niedziele to idealne chwile do odkrywania atrakcji Hevelianum z dziećmi. Planując wypoczynek w mieście warto pomyśleć o miejscu w samym centrum Gdańska, które oferuje zarówno relaks wśród zieleni, odkrywanie wiedzy na wystawach interaktywnych i możliwość nauki poprzez zabawę w bajkowym Laboratorium Pana Kleksa. Tworzenie konstrukcji z olbrzymich klocków w Kreatywnym Placu Zabaw będą dla najmłodszym doskonałym zwieńczeniem całodziennej wizyty na Górze Gradowej. W tym miesiącu Kleks porwie uczestników do świata sił przyciągania i cząsteczek.

Warsztaty weekendowe w Laboratorium Pana Kleksa

Magia przyciągania
11, 18, 25 (soboty) maja 2019 / 11:00, 12:30, 14:30
15 zł/ dziecko, 1 opiekun: bezpłatnie
dzieci 3 - 9 lat + opiekun

Magiczne siły zawsze są fascynujące. Co lubi magnes, a czego unika? Jak reaguje na swoich braci, czy czasem się od nich odpycha? Do czego możemy go wykorzystać? Sprawdźcie, czy przyciągnie Waszą uwagę!

Cząsteczka wg Pana Kleksa
12, 19, 26 (niedziele) maja 2019 / 11:00, 12:30, 14:30
15 zł/ dziecko, 1 opiekun: bezpłatnie
dzieci 3 - 9 lat + opiekun

Podczas zajęć zamienimy się w cząsteczki gazu, cieczy oraz ciała stałego, a także zajrzymy przez drzwi kuchenne do magicznego świata chemii, gdzie na kilka chwil staniemy się w wesołymi naukowcami. Zaznajomimy się z chromatografią, czyli rozłożymy mazak na kolory pierwsze oraz zamieszamy w składnikach z domowej kuchni i… sami zobaczycie, co się wydarzy. Bilet na weekendowe warsztaty w Laboratorium Pana Kleksa uprawnia także do wstępu na Kreatywny Plac Zabaw.

Bilety: online lub stacjonarnie / w recepcji
Kontakt: recepcja@hevelianum.pl, tel. 58 742 33 52