PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Hevelianum ponownie ogłosiło przetarg na budowę planetarium

30.04.2019

Nowoczesne planetarium wraz z salami wystawienniczymi ma powstać w podziemiach Góry Gradowej. W pierwszym przetargu pojawiła się tylko jedna oferta i to prawie dwukrotnie przewyższająca szacunkową wartość projektu, która wynosiła 21,8 mln zł.

Hevelianum dzisiaj ponownie ogłosiło przetarg na wybór generalnego wykonawcy. Oferty należy składać za pośrednictwem platformy zakupowej eB2B do 4 czerwca 2019 roku. Firmy zainteresowane składaniem ofert mogą odbyć wizję lokalną terenu.

Nie ma tygodnia, żeby któryś z naszych gości nie pytał o planetarium. Czekają na nie dzieci, czekają nauczyciele, czekamy my sami, bo dzięki planetarium zwiększy się atrakcyjność turystyczna Gdańska, a Hevelianum wzbogaci ofertę edukacyjną i naukową – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. 

Podziemne planetarium powstanie z rozbudowy obiektu Kaponiery Południowej o nową kubaturę. To nie bez znaczenia, bo inwestycja przyczyni się jednocześnie do ochrony i rozwoju infrastruktury zabytkowej i jest kolejnym etapem zagospodarowania Góry Gradowej

Rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie generalnego wykonawcy planowane jest w czerwcu 2019 roku, jednak ze względu na procedury zawarte w prawie zamówień publicznych, mogą pojawić się odwołania oferentów co wpłynie na ewentualne przedłużenie terminu.

Pierwszy przetarg na budowę planetarium nie został rozstrzygnięty, pojawiła się jedna oferta, a kwota prawie dwukrotnie przewyższała szacunkową wartość projektu. Dokonaliśmy ponownego oszacowania inwestycji i mamy nadzieję, że uda się wyłonić generalnego wykonawcę – mówi Iwona Kopania kierownik Działu Inwestycji Hevelianum.

Dokumenty do pobrania i szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://platforma.eb2b.com.pl. Informacja znajduje się także na stronie www.hevelianum.pl w zakładce „Zamówienia publiczne Hevelianum”.