PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Dom Wałmistrza - przetarg na nowo

02.04.2019

Na nowo rusza przetarg na wykonie robót budowlanych i prace konserwatorskie związane z przebudową 130-letniego Domu Wałmistrza oraz budowę linii kablowej światłowodowej. Teren i obiekt objęte inwestycją znajdują się na obszarze Hevelianum i są wpisane do rejestru zabytków. Przetarg, który odbył się w wiosną tego roku nie został sfinalizowany z przyczyn formalnych.

Dom Wałmistrza, niewielki ceglany budynek o dwuspadowym dachu, stoi na bastionie Notzkenberg (Neubauera), w południowej części zespołu budynków Hevelianum przy ul. Reduta Miejska 1 w Gdańsku. Wniesiono go po 1880 roku. Służył za mieszkanie dla wałmistrza, jednego z dziesięciu, którzy pod koniec lat 80. XIX w. doglądali fortyfikacji miejskich.

Teren i obiekt objęte inwestycją są wpisem do rejestru zabytków. Zakres prac jest kompleksowy, obejmuje m.in. wzmocnienie fundamentów, ścian konstrukcyjnych i stropów, remont elewacji, wykonanie nowej klatki schodowej, prace elektryczne i sanitarne, budowa linii kablowej światłowodowej, również zagospodarowaniem otaczającego terenu.

W zakresie zadań termomodernizacyjnych zamówienie jest realizowane
w ramach projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych i użytkowych zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Gdańska – w latach 2017–2020”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.

Inwestycja pochłonie 1 432 000,00 zł.

Informacje o przetargu: https://bit.ly/2TRb81Y