PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę Domu Wałmistrza

22.11.2018

PRZETARG. DOM WAŁMISTRZA BĘDZIE JAK NOWY

130 lat temu Dom Wałmistrza służył urzędnikowi, na którym spoczywał obowiązek doglądania fortyfikacji, a już w II połowie 2019 r. obiekt ten będzie pełnił funkcje biurowe. Właśnie Hevelianum ogłosiło przetarg na wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich oraz budowę linii kablowej światłowodowej. Termin składania ofert upływa 11 grudnia 2018 roku o godz. 10.00.

Niewielki budynek ceglany o dwuspadowym dachu wzniesiono na bastionie Notzkenberg (Neubauera) po 1880 roku. Zlokalizowany jest w południowej części zespołu budynków Hevelianum przy ul. Reduta Miejska 1 w Gdańsku. Służył za mieszkanie dla wałmistrza, jednego z dziesięciu, którzy pod koniec lat 80. XIX w. doglądali fortyfikacji miejskich.

Zakres prac, które obejmuje przetarg jest rozległy, to m.in. wzmocnienie fundamentów, ścian konstrukcyjnych i stropów, wykonanie nowej klatki schodowej, prace elektryczne i sanitarne, budowa linii kablowej światłowodowej, ale i zagospodarowaniem otaczającego terenu. Zwycięzca przetargu będzie miał na wykonanie zadania nie więcej niż 6 miesięcy od chwili podpisania umowy.

Teren i obiekt objęte inwestycją są wpisem do rejestru zabytków.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 -2020.

Dokumentację przetargową publikujemy na stronie hevelianum.pl: https://www.hevelianum.pl/zamowienia-publiczne/281_dpz-26-12-2018-wykonanie-robot-budowlanych-i-prac-konserwatorskich-zwiazanych-z-przebudowa-budynku-domu-walmistrza-oraz-budowa-linii-kablowej-swiatlowodowej-do-domu-walmistrza