PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Oferta edukacyjna dla grup. STYCZEŃ 2019

W RECEPCJI HEVELIANUMBILETY
na zajęcia w styczniu:
do nabycia ONLINE
lub STACJONARNIE / W RECEPCJI HEVELIANUM

Kontakt: recepcja@hevelianum.pl


KALENDARIUM. STYCZEŃ 2019: pobierz


Image title


ASTRONOMICZNA WYPRAWA
Data / godzina:  2-4, 8-11, 15-18, 22-25, 29-31 stycznia 2019 / 09:00, 10:30, 12:00, 13:30
Adresaci: klasy III - VIII szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne + opiekun
Miejsce: Galeria Ruchu
Ilość uczestników: 25 osób z opiekunami
Cena: 10 zł/ osoba, opiekun: bezpłatnie


Zapraszamy na Astronomiczną wyprawę! Przygotowaliśmy kosmiczne przygody odpowiednie dla różnych etapów edukacyjnych. Uczniowie klas III-VI szkoły podstwowej (SP) poszukają odpowiedzi na pytanie czy Słońce jest wielkości pomarańczy? Uczestnicy odwiedzą kolejne planety Układu Słonecznego, dowiedzą się z czego słyną oraz jak wyglądałyby zmniejszone 10 000 000 000 razy! Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To akurat Mars… - do tych pytań i odpowiedzi skłonią zajęcia dla klasy VII-VIII SP, gimnazjum i szkół ponadpodstawowych, którzy sprawdzą, gdzie zaczyna się Kosmos oraz nauczą się odróżniać różne punkty na nocnym niebie.

Zajęcia poruszają zagadnienia z podstawy programowej: obserwowanie faktów i zjawisk przyrodniczych, zagadnienie układów planetarnych, określanie miejsca Ziemi w Kosmosie.


LINIA CZASU DLA LASU
Data / godzina:  16 stycznia 2019 / 08:30, 10:00, 11:30, 13:00
Adresaci: klasy I - VIII szkoły podstawowej, III klasa gimnazjum + opiekun
Miejsce: Sala Kolumba
Ilość uczestników: 30 osób z opiekunami
Cena: 15 zł/ osoba, opiekun: bezpłatnie


Lasy mają wpływ na życie ludzi i zwierząt – to jasne. Ale czy ktoś zauważa oddziaływanie sposobu użytkowania lasu na historię gospodarczą państw? Na tych zajęciach rozłożymy ten temat na czynniki. Zastanowimy się jak podejście do wykorzystywania lasu zmieniło się na przestrzeni lat. Jak korzystać z zasobów przyrody w sposób racjonalny bez trwałej szkody dla środowiska?


CZEKOLADA POD LUPĄ
Data / godzina:  17 stycznia 2019 / 08:30, 10:00, 11:30, 13:00
Adresaci: klasy I - VIII szkoły podstawowej, klasy gimnazjum + opiekun
Miejsce: Sala Kolumba
Ilość uczestników: 30 osób z opiekunami
Cena: 30 zł/ osoba, opiekun: bezpłatnie


Kreatywne i słodkie warsztaty podczas których uczniowie wykonają czekoladowe praliny wg tradycji Gdańskiej Fabryki Czekolady Bałtyk.

Uwielbiacie czekoladę? My też! W czasie warsztatów poznacie osoby, które na temat czekolady wiedzą prawie wszystko. Zaczniemy od gdańskich tradycji czekoladowych i ściśle tajnych receptur tworzenia pralin. Walcowanie? Temperowanie? Cały proces powstawania czekolady weźmiemy pod lupę. Poznamy składniki i sprawdzimy w jaki sposób je połączyć by uzyskać idealną w smaku i konsystencji czekoladę. Każdy z uczestników wcieli się w rolę cukiernika i dokona trudnych wyborów związanych z rodzajem czekolady tworzącej praliny i smaku nadzienia! Po ciężkiej pracy czas na słodką nagrodę – czy uda Wam się oprzeć pokusie by nie zjeść od razu wszystkich wykonanych smakołyków?


URODZINY HEWELIUSZA
Gwiezdny ogród
warsztaty astronomiczne i wystawa

Data / godzina:  28 stycznia 2019 / 08:30, 10:00, 11:30, 13:00
Adresaci: klasy I - VIII szkoły podstawowej, gimnazjum
Miejsce: Galeria Ruchu (warsztaty), Sala Strakowskiego (wystawa)
Liczebność 1 grupy: 25 osób z opiekunami
Wstęp: bezpłatnie


Zapraszamy na warsztaty, podczas których przybliżymy postać naszego patrona Jana Heweliusza, zajrzymy do jego gabinetu oraz zbudujemy kometę. Zajęciom będzie towarzyszyła wystawa „Zodiak Jana Heweliusza" z rycinami gwiazdozbiorów z dzieła astronoma pt. „Firmamentum Sobiescianum”.