PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Okazjonalna oferta edukacyjna dla grup

Propozycje z edukacyjnej oferty stałej Hevelianum uzupełniane są o nowości i zajęcia okazjonalne. Jeśli są Państwo zainteresowani zorganizowaniem wizyty w Hevelianum czekamy na kontakt: e-mail: recepcja@hevelianum.pl, tel. 58 742 33 52.

Zachęcamy także do zapoznania się ze szczegółową ofertą zajęć zamieszczoną poniżej!


CZEKOLADA POD LUPĄ


Data / godzina: 8, 9 maja 2019 / 9:00, 11:00, 13:00
Adresaci: klasy I - VIII szkoły podstawowej
Liczebność grupy: do 24 osób

Czas trwania: do 60 minut
Cena: 30 zł / uczestnik, opiekunowie grup bezpłatnie

Zajęcia dostosowujemy do grup wiekowych.

Kreatywne i słodkie warsztaty podczas których wykonamy czekoladowe praliny wg tradycji Gdańskiej Fabryki Czekolady Bałtyk. Uwielbiacie czekoladę? My też! W czasie warsztatów poznacie osoby, które na temat czekolady wiedzą prawie wszystko.

Zaczniemy od gdańskich tradycji czekoladowych i ściśle tajnych receptur tworzenia pralin. Walcowanie? Temperowanie? Cały proces powstawania czekolady weźmiemy pod lupę. Poznamy składniki i sprawdzimy w jaki sposób je połączyć by uzyskać idealną w smaku i kon- systencji czekoladę.

Każdy z uczestników wcieli się w rolę cukiernika i dokona trudnych wyborów związanych z rodzajem czekolady tworzącej praliny i smaku nadzienia! Po ciężkiej pracy czas na słodką nagrodę — czy uda Wam się oprzeć pokusie by nie zjeść od razu wszystkich wykonanych smakołyków?


#CZASWLAS. TROPEM LASU


Data / godzina:  8, 10, 15, 17, 22, 24, 29, 31 maja 2019 / 9:00, 11:00, 13:00
Adresaci: grupy przedszkolne i szkolne
Liczebność grupy: do 30 osób

Czas trwania: 90 minut
Cena: 15 zł od uczestnika, opiekunowie bezpłatnie

Lasy Państwowe i Hevelianum zapraszają grupy szkolne na zajęcia terenowe.
Detektywi codziennie badają ślady, żeby rozwikłać zagadki. My będziemy wyostrzać swoje zmysły na zajęciach terenowych. Podczas wyjątkowego spaceru z leśnikiem dowiemy się jak zachowywać się w lesie, by nie tracił on swojego uroku. Poszukamy zapachów, zbierzemy owoce lasu i rozpoznamy drzewa za pomocą dotyku ich kory. Do tego dodamy osłuchiwanie drzew stetoskopem oraz smakowanie leśnych soków i otrzymamy przepis na spacer idealny!

Podstawa programowa:
Charakterystyka zawodu leśnika, istota jego pracy, rozpoznawanie podstawowych gatunków drzew żyjących w lesie, zasady właściwego zachowania się w lesie.